Ismételten működik az Onkológiai ellátás
Tisztelt Betegeink!
Tájékoztatjuk önöket, hogy intézményünkben az Onkológia ellátás ismételten elérhető.
Tisztelt Betegeink!
Tájékoztatjuk önöket, hogy intézményünkben az Onkológia ellátás ismételten elérhető.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2009-ben kampányt indított „Ments életeket: Moss kezet!” címmel. Azóta minden évben május 5-én szervezik meg a Kézhigiénés Világnapot. A WHO felhívására Magyarország már 2010-ben csatlakozott a „Felhívás a betegellátás globális biztonságáért” programhoz, vállalva a kézhigiéne, a kézfertőtlenítés gyakorlatának javítását. A Kézhigiénés világnap alkalmából a Keszthelyi Kórház szervezésében idén is megrendezésre került a “Szuperkezek kalandos küldetés”. A programon keszthelyi és környékbeli első osztályos gyermekekből álló csapatok vettek részt. Különböző interaktív feladatok teljesítése során megismerték a kézmosás és a kézhigiénia lépéseit és azok fontosságát. A program végén minden résztvevő csapat elismerésben részesült.
Az eseményen készült fotók itt megtekinthetők: https://photos.app.goo.gl/r2F4kr3T4GGrjnqXA
A Keszthely TV által készült felvétel az alábbi linken tekinthető meg:
https://tvkeszthely.hu/news/13614-szuperkezek-kalandos-kuldetese

(Forrás: Zellei Boglárka, Semmelweis Egyetem)
“A magyarországi betegellátás fejlesztéséért” címmel a Semmelweis Egyetem és számos hazai kórház együttműködési megállapodást kötött a hét elején a fővárosban. Az együttműködés várhatóan egyszerre erősíti az orvosi-kutatói utánpótlást, és emeli a betegellátás színvonalát. Az ünnepélyes aláírási ceremóniára a Semmelweis Szalonban került sor, ahol dr. Merkely Béla rektor és az intézményvezetők kézjegyükkel látták el a megállapodásokat. A Keszthelyi Kórház is stratégiai partneri kapcsolatba lépett az egyetemmel és részt vesz a hibrid rezidensi-kutatói programban. Részletek a Semmelweis Egyetem honlapján, az alábbi linken olvashatóak:
Az együttműködési megállapodás aláírási ceremóniájáról készült hangulatvideó, az alábbi linken tekinthető meg:
https://drive.google.com/file/d/1XrlhqaLfMcFTNHI7O33EAzm1Z3Hd-_w_/view

Szakmai párbeszéd és együ
ttműködés a Keszthelyi Kórházban
Kórházunk március 25-én szakmai fórumra invitálta a környező települések háziorvosait. A jó hangulatú találkozó célja a közös munka hatékonyabbá tétele és a szakmai kapcsolatok elmélyítése volt.
A szakmai programot Dr. Sándor Enikő főorvosnő nyitotta meg, aki a laborbeutalások rendjéről tartott részletes tájékoztatót, egyeztetve az alapellátásban dolgozó kollégákkal. A technikai háttér gördülékenységét informatikus munkatársunk segítette, aki megválaszolta a napi munka során felmerülő gyakorlati kérdéseket.
Ezt követően Dr. Ruzsa Ágnes főorvosnő részletes, életszerű példákkal illusztrált előadással foglalta össze a háziorvosok szerepét a regionális onkológiai betegellátásban, kiemelve a HPV védőoltás jelentőségét, illetve a különböző onkológiai betegségek kapcsán a háziorvosok szűrési feladatait. Az előadás, melyet élénk szakmai konzultáció követett, mindannyiunkra nagy hatással volt.
A délután folyamán Dr. Bondor Gyula orvosigazgató oldotta a hangulatot egy addiktológiai kitekintéssel. Ezután Dr. Sahin-Tóth Gábor Mihály főigazgató mutatta be a kórházi visszérsebészetet és az eddigi pozitív tapasztalatokat, majd választ adott a felmerülő érsebészeti kérdésekre is.
A frissítők után a hangsúly a sürgősségi ellátásra terelődött. Dr. Dudás Margit főorvosnő vezetésével a kollégák bejárták a Sürgősségi Betegellátó Osztály (SBO) egységeit, majd Gőczéné Tóth Gabriella helyettes vezető főnővér közreműködésével az emelt szintű, eszközös légútbiztosítást gyakorolhatták a résztvevők.
A fórumon jelen volt a prehospitalis ellátók képviseletében Pödör Róbert mentőtiszt, vármegyei ügyeletvezető és Szántó Ferenc telephelyvezető is, akikkel a napi felmerülő gyakorlati kérdésekben történt egyeztetés.
A találkozó kiváló alkalmat teremtett az ismerkedésre, és jövőben közös esetismertetésekkel tervezzük folytatni a sorozatot, melyek talán még közelebb hozhatják a háziorvosi betegellátást a kórházi munkához.
Tisztelt Partnerünk! Kedves Betegeink!
A Keszthelyi Kórházban azon dolgozunk, hogy a nálunk gyógyulók a legmagasabb szintű szakmai ellátásban részesüljenek. Ahhoz, hogy az orvostudomány legújabb vívmányait és a legmodernebb technológiákat a térség szolgálatába állíthassuk, közösségi összefogásra is szükségünk van.
A Keszthely és Környéke Egészségügyéért Közhasznú Alapítvány 1990 óta híd a segítő szándék és a gyógyítás között.
Célunk, hogy az Önök támogatásával:
Kérjük, hogy adója 1%-ának felajánlásával váljon Ön is közösségünk támogató partnerévé!
Segítő szándékát és bizalmát hálásan köszönjük!
Keszthely és Környéke Egészségügyéért Közhasznú Alapítvány
Székhely: 8360 Keszthely, Ady E. u. 2.
Adószám: 19275873-1-20
Számlaszám: 11749039-20017620