JoomlaTemplates.me by BlueHost Coupon
  • Központi előjegyző telefonszáma: 83/311-788
  • Központi telefonszám: 83/311-060
  • 8360 Keszthely, Ady Endre u. 2.
  • Központ telefonszám: 83/311-060
Megjelent: 2015. május 19. kedd

ÁPOLÁSI OSZTÁLY

Telefon: 83/311-060/1520

Osztályvezető ápoló:

Horváthné Fekete Katalin

Konzulens orvos:

Dr. Pintér Ágnes

Ágyszám:

34 ágy

Tisztelt Érdeklődő!

E tájékoztatót azzal a szándékkal készítettük, hogy leendő pácienseink, hozzátartozóik, háziorvosaik és minden kedves érdeklődő megfelelő informáltsággal rendelkezzen a Keszthelyi  Kórház Ápolási osztályának tevékenységi körét és ápolási filozófiáját illetően.

Célunk, hogy elnyerjük az Önök bizalmát, mely alapja lehet a további sikeres együttműködésünknek.

Az Ápolási osztály a Keszthelyi Kórház egy önálló, krónikus betegeket ellátó, ápoló osztálya. Osztályunk 2007-óta fogad betegeket Zala megye területéről a Keszthelyi Kórház „C” épület első emeletén található osztályon.

A folyamatosan komfortosított épületben családias hangulatú környezetben ápoljuk betegeinket. Az osztályon 6 db - 2 ágyas, 3 db - 6 ágyas szoba, valamint 1 db- 5 ágyas kórterem várja az ápolásra szoruló pácienseket. Minden szobánk fürdőszobával és WC-vel van felszerelve, hogy a nehezen mozgó betegeink is igénybe vehessék.

Az Ápolási osztályon  a szolgáltatás az orvosi beutalás alapján történő elhelyezés, részleges térítési díj ellenében vehető igénybe. Szerződésben rögzítjük az ápolási időt, és a térítési díj fizetésének vállalását. A szerződéskötés minden esetben az osztályos felvétellel egyidőben történik.

A beteg felvételét kezdeményezheti:

1. a beteg,
  2. a család, hozzátartozó, eltartó
  3. a kezelőorvos,
  4. a háziorvos,
  5. szociális ellátó szolgálat.

A beteg felvételének menete:

Az osztályra előjegyzés alapján történik a betegek felvétele. Szerződéskötés a beteg felvételének időpontjában történik.

Időpontot minden esetben az osztályvezető főnővértől lehet kérni (annak távollétében a helyettesétől), minden munkanap délelőtt, személyesen - az Ápolási osztályon - vagy telefonon 06/ 83- 311-060 / 1520, 1521 melléken.

A helybiztosításhoz szükséges dokumentumok:

• ·Orvosi igazolás és javaslat ápolási osztályra történő felvételhez”– a beteg, illetve háziorvosa tölti ki.
  • „Előjegyzési/ Felvételi kérelem”– a beteg, illetve hozzátartozója tölti ki.

l  „Megbízási szerződés” megkötésére az előzetes helybiztosítás, valamint a fentiekben felsorolt dokumentumok bemutatása után, közvetlenül a beteg felvételekor az Ápolási

l   Osztályon kerül sor.Kérjük hozza magával személyi igazolványát, érvényes betegbiztosítási kártyáját.

l  A várólista aktuális állapotáról a ápolási osztályon a főnővértől, illetve helyettesétől érdeklődhetnek.

l  Kérjük, hogy felvétel napján 9-13 óráig jelentkezzen osztályunkon

Beutaló a területi ellátási kötelezettségen kívülről is adható, de elsőbbséget élveznek az ellátási területünkhöz tartozó paciensek.

Amennyiben a beteg otthonából érkezik, a felvételhez háziorvosi beutaló szükséges, valamint ½ évnél nem régebbi laborvizsgálati eredmény. A beutalón kérjük feltüntetni a beteg korábbi betegségeit, a rendszeresen szedett gyógyszereket és azok adagolását. A beteg hozza magával korábbi zárójelentéseit, ambuláns vizsgálati leleteit.

Más intézményből történő felvétel esetén, a zárójelentés epikrízis részében kérjük rögzíteni az osztályunkra történő áthelyezést.

Az Ápolási osztályon orvosi beutaló alapján történő elhelyezés részleges térítési díja: 2.500 Ft / megkezdett nap.

Elhelyezés, szolgáltatás

A részlegen térítési díj befizetése ellenében nyújtott alap szolgáltatások:

l  24 órás humánus, szakszerű ápolói felügyelet és gondozás

l  2-6 ágyas kórtermi elhelyezés (szükség esetén szoba WC, gurulós szék, decubitus megelőző eszközök, stb. biztosítása)

l  Ágynemű csere és a kórházi hálóruha mosatása.

l  Napi háromszori étkezés, a beteg állapotához és alapbetegségéhez igazodó diétás étrend biztosítása.

l  Az osztályos betegek gyógyszeres terápiája a gyógyszeralaplista szerinti gyógyszercsoportokban.

l  A szakorvosi javaslatra ill. szakorvos által felírható gyógyszereket ezentúl is betegeknek kell biztosítani.

l  A beteg által behozott gyógyszerek rendszeres bevételének biztosítása

l  A felvétel napján a részleg konzulens orvosa a betegnél általános orvosi vizsgálatot végez

l   Heti egy alkalommal orvosi és napi ápolási vizit

l  Kornak, egészségi állapotnak megfelelő egyénre szabott foglalkoztatás, mobilizálás gyógytornász segítségével.

l  Szükség esetén, ill. a beteg vagy hozzátartozója kérésére járóbetegellátás igénybevételének biztosítása.

l  igény szerint/orvosi javaslatra fizioterápiás kezelések: elektroterápia, ultrahang kezelés, mágnesen-tér kezelés (magnetotherápia), pakolások

Kérjük, hogy a beteg személyes ruházata, használati tárgyai jól azonosíthatóan legyenek megjelölve. Felhívjuk figyelmét, hogy a nagyobb pénzösszegekért, értéktárgyakért, kórházi ápoláshoz nem szükséges okmányokért felelősséget az osztály dolgozói nem tudnak vállalni, ezek behozatalát mellőzzék. Ezen értéktárgyakat megőrzésre az intézet pénztárában – elismervény ellenében - lehet leadni, illetve az osztályvezető ápolónál letétbe helyezni.

A felvételre érkező beteg magával hozhatja azt a gyógyászati segédeszközt, melyet otthonában használ, illetve a szabadidő eltöltéséhez kézimunkát, olvasni valót.

Csak olyan élelmiszert, italféleséget hozzanak be, melyet előzőleg az osztályon dolgozó szakápolókkal egyeztettek.

Látogatókat betegeink 8.30 – 18.30-ig fogadhatnak. A tisztálkodás és betegellátási tevékenységek idején látogatók a kórtermekben, illetve az osztály területén nem tartózkodhatnak.

Kórházi ellátás alatt a páciens állapotával kapcsolatos információt az osztályvezető ápolótól, annak távollétében a helyettestől kérhetnek.

Az ilyen irányú igényét kérjük elérhetőségeinken keresztül jelezze:

8360 Keszthely, Ady E. u. 2. Tel: 83/311-060/1520 Fax: 83/314-221

Munkatársaink: